Jak wybrać kredyt dla firmy? cz.1

Zastanawiasz się nad założeniem własnej działalności, jednak obawiasz się, że będzie to związane z dużymi kosztami. Marzysz o firmie, lecz nie posiadasz wystarczającej ilości środków, by to marzenie zrealizować. A może jesteś młodym przedsiębiorcą, który potrzebuje gotówki koniecznej na rozwój działalności i modernizację środków trwałych? Jak wybrać kredyt dla firmy? Na co warto zwrócić uwagę? Czym różni się kredyt inwestycyjny od kredytu na start?

Kredyt dla firmy w Banku Zachodnim WBK

Największą korzyścią Kredytu Biznes Ekspres jest dowolność w przeznaczeniu uzyskanych środków. Maksymalne wsparcie finansowe może wynosić 500 000 zł.

Bank Zachodni WBK stworzył także szeroką gamę kredytów inwestycyjnych. Jednym z nich jest Kredyt Biznes Ekspres Hipoteka, którego przeznaczenie może być dowolne, a maksymalna wartość udzielonej pomocy może wynosić od 2 do 3 mln PLN. Usługa nie wiąże się z obowiązkiem przedstawiania faktur rozliczeniowych. Okres kredytowania wynosi do 15 lat. Kredyt można zamówić telefonicznie (konsultant oddzwania i umawia późniejsze spotkanie) lub w placówce.

Interesująca ofertą mBanku jest Kredyt technologiczny. Jak nazwa wskazuje – jego przeznaczeniem jest finansowanie nowej technologii w dziedzinie przemysłu, prac rozwojowych i wiedzy technicznej, która prowadziłaby do produkcji nowoczesnych towarów z przeznaczeniem ich na rynek polski. Kwota omawianego kredytu jest zależna od zdolności kredytowej podmiotu ubiegającego się; może pokryć do 75% kosztów kwalifikowanych. Możliwy jest także wybór formy spłacania odsetek: w formie miesięcznych, kwartalnych lub rocznych.

Kredyt na start w mBank

Już po 6 miesiącach prowadzenia własnej działalności jesteś odpowiednim kandydatem do uzyskania kredytu na start w mBanku. Maksymalna kwota, jaką możesz uzyskać to 30 000 zł. By uzyskać finansowe wsparcie, nie musisz nawet wychodzić z domu – cały proces wnioskowania o udzielenie pożyczki możliwy jest do przeprowadzenia drogą internetową.

Kredyt w Credit Agricole

Bak oferuje kredyt inwestycyjny dla Twojej firmy. Uzyskane środki możesz przeznaczyć zakup lokalu, jego modernizację lub refinansowanie kredytu, którego udzielił Ci inny bank. Poza finansowaniem nieruchomości, Credit Agricole wspiera inwestycje za majątek rzeczowy; czyli środki trwałe twojej działalności, i podobnie jak w pierwszym przypadku możliwe jest refinansowanie innej pożyczki. Zaciągnięcie tego zobowiązanie nie łączy się z koniecznością przedstawiania biznes planu lub z prowizją za rozpatrzenie wniosku kredytowego. Sporym udogodnieniem dla klienta jest sposób spłaty dostosowany do indywidualnych potrzeb i specyfiki firmy i udzielenie opieki przez Doradcę Klienta Biznesowego.

Pożyczka Biznes, czyli sposób finansowania bieżących potrzeb

Credit Agricole zadbał także o przedsiębiorców, którzy potrzebują środków na bieżące potrzeby działalności. Pożyczka może zostać przeznaczona na dowolny cel i nie wiąże się z obowiązkiem przedstawienia sprawozdania z uzyskanych środków. Okres spłaty pożyczki dostosowany jest dla charakteru firmy. Bez względu na wysokość kwoty kredytu i jego przeznaczenia, nie zachodzi konieczność przedstawienia wkładu własnego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *