Programy dla biur rachunkowych

Dobrze dobrany program może ułatwić pracę i zarządzanie firmą. Zapis elektroniczny staje się coraz powszechniejszą formą prowadzenia księgowości. Ma ona wiele zalet; ogranicza czas potrzebny na wyszukiwanie dokumentów, zmniejsza koszty archiwizacji danych przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony na wysokim poziomie. Zarządzenie elektroniczne pozwala na identyfikację osób ubiegających się o dostęp do danych. Poza tym daje możliwość szczegółowej systematyki i analizy dokumentów w bardzo krótkim czasie. To sposób na pożegnanie się raz na zawsze z niewygodnymi teczkami i segregatorami.

Jaki program rachunkowy wybrać?

Na początek dla osób średnio-zaawansowanych i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z biznesem, dobrym wyborem będzie wersja testowa. Programy z licencją trial dostępne są do pobrania w Internecie. To sposób na zapoznanie się z tematem elektronicznej księgowości i zdecydowanie na konkretny program na przyszłość.

Małe Biuro Rachunkowe PRO

Jest to program z przeznaczeniem dla małych biur rachunkowych. Wyręczy nas w wyliczaniu deklaracji podatkowej. Raz zakupiony program można zainstalować na nieograniczonej liczbie stanowisk i obsługiwać za jego pomocą pięćdziesiąt podmiotów gospodarczych. Program składa się na:

– Księgę Przychodów i Rozchodów;

– Kadry, Płace i ZUS PRO Biuro;

– Fakturowanie PRO.

RAKSSQL

Jest to pakiet ułatwiający prace biur rachunkowych. Umożliwia prowadzenie ksiąg handlowych, podatkowych i ryczałtu. Program umożliwia kontrolę wierzytelności i zobowiązań; monitoring pracy, prowadzenie terminarzy, analiz finansowych, ewidencji środków trwałych oraz system kadr i płac. Ponadto program pozwala na elektroniczny przepływ danych i dokumentów. Ponadto każde zestawienie może zostać przetłumaczone przez RAKSSQL na wybrany przez użytkownika język.

Rachmistrz NEXO PRO

Program z przeznaczaniem dla uproszczonej księgowości dla firm, które wybrały formę rozliczania się w oparciu o księgę przychodów lub rozchodów lub ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Pozwala na tworzenie raportów własnych, sporządzania notatek do zdarzeń gospodarczych i dokonywania analiz. Program może pomóc przedsiębiorcy w prowadzeniu ewidencji środków trwałych; VAT; pojazdów mechanicznych.

Ala – księgowość uproszczona

Program umożliwia prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów oraz Ewidencji Przychodów, rozliczania podatku i gromadzenia innych danych firmy. Producent wprowadził na rynek wersje testową produktu, umożliwiającą korzystanie z oprogramowania przez okres 60 dni.

Symfonia – finanse i księgowość

Program służący do prowadzenia pełnej księgowości. Poprowadzi przedsiębiorcę przez wszystkie operacje księgowe – od najprostszych; po te najbardziej skomplikowane. Możliwe jest pobranie darmowej wersji próbnej.

Gartyfikant GT

Jest to system kadrowo-płacowy. Umożliwia prowadzenie bazy danych osób zatrudnionych, tworzenie umów i rejestrów wpłat i rachunków. Jest to narzędzie ułatwiające rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Ponadto możliwe jest także stworzeniu planu godzin pracy, notowania nieobecności, urlopów i nadgodzin. Funkcje programu można rozszerzyć dołączając do niego system dodatków, takich jak niebieski PLUS, zielony PLUS lub czerwony PLUS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *