Przegląd kont firmowych cz.2

W artykule http://companyaccounts.pl/przeglad-kont-firmowych/ porównaliśmy oferty Idea Banku z Deutsche Bankiem. Poniżej przedstawimy oferty Smart Bank, ING oraz PKP BP. Zachęcamy do lektury.

Bank Smart i Smart Biznes Konto

Smart Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób prowadzących samodzielną działalność gospodarczą. Największym atutem rachunku jest aplikacja mobilna umożliwiająca zarządzenie własną bankowością przy użyciu telefonu komórkowego. Oprocentowanie rachunku wynosi 0%, brak też opłat za otworzenie i prowadzenie konta. Przedsiębiorca do rachunku może uzyskać kartę płatniczą typu Visa Business payWave, która realizuje transakcje zbliżeniowe i te dokonywane przez internet. Oferta nie przewiduje dodatkowych opłat za wydanie i użytkowanie karty. Darmowe są także: wypłaty z bankomatów w Polsce, przelewy międzybankowe, przelewy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz do Urzędu Skarbowego. Wadą oferty jest bark możliwości przelewów natychmiastowych oraz opłata w wysokości 5 zł za zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

ING dla firm

Konto Direct dla Firmy jest przeznaczone dla szerszego grona klientów: nie tylko osób samodzielnie prowadzących działalność gospodarczą, ale powstało także z myślą o spółkach cywilnych, jawnych i partnerskich; a także dla wspólnot mieszkaniowych. Otwarcie konta jest darmowe, jednak jego prowadzenie wiąże się z opłatą w wysokości 9 zł. Sposobem na uniknięcie dodatkowych kosztów jest: uzyskanie wpływów w wysokości minimum 2000 zł lub dokonanie przelewu do ZUS lub Urzędu Skarbowego. Użytkownik może wybierać pomiędzy kartami płatniczymi: Visa Business i MasterCard Business. Opłata miesięczna za tę usługę wynosi 7zł, poza miesiącami, w których użytkownik dokonał transakcji kartą w wysokości minimum 300zł. Wypłata z bankomatów ING jest bezpłatna; w przypadków pozostałych brak opłat obejmuje tylko pierwszą wypłatę. Kolejne to koszt 2,50 zł.

Konto Inteligo w Banku PKP BP

Konto Inteligo przeznaczone jest dla osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą, spółek cywilnych oraz dla osób wykonujących wolne zawody (architekt, lekarz, prawnik etc.). Karta do rachunku jest bezpłatna. Przedsiębiorca może wybierać pomiędzy Inteligo Wisa PayWave oraz Inteligo MasterCard PayPass. Oferta zapewnia pełen mobilny dostęp do konta za pośrednictwem strony internetowej, kanału SMS, droga telefoniczną oraz serwis mobilnego Inteligo. Posiadacz konta otrzymuje kartę kodów potwierdzających: kartę zdrapkę, kody SMS oraz token do zainstalowania w telefonie. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo finansów klienta. Przelew międzybankowy wiąże się z opłatą w wysokości 1 zł, przelew natychmiastowy – 10 zł. Wpłata gotówki w oddziale banku to z kolei wydatek w wysokości 10 zł wraz z doliczanymi odsetkami od wpłacanej kwoty (0,5%).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *