Przegląd kont firmowych cz.1

Posiadanie własnego rachunku bankowego firmy nie jest warunkiem koniecznym, jednak bez wątpienia stanowi spore ułatwienia przy prowadzeniu księgowości, jak przy innych czynnościach związanych z prowadzeniem własnej działalności. Zastanawiasz się, jakie konto wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze rachunku? Przedstawiamy oferty dla firm kilku powszechnie znanych banków. Ocena ofert będzie opierać się na kilku kryteriach, takich jak: opłata za prowadzenie konta, posiadanie karty płatniczej, wypłat z bankomatów w kraju i za granicą i funkcji dodatkowych.

Idea Bank

Oferta Idea Bank – Firma To Ja oznacza darmowe założenie i prowadzenie rachunku. Ponadto, w ramach promocji „premiowanie za bankowanie”, możesz uzyskać nawet 62 zł miesięcznie za korzystanie z konta i systemu Idea Cloud. Czym jest Idea Cloud? To platforma do prowadzenia firmy, uznana za najbardziej nowoczesny projekt bankowości na świecie. Za pomocą niepozornej aplikacji możesz wykonać przelew lub sprawdzić historię transakcji.

Kolejnym plusem konta jest możliwość uzyskania debetu, a także dwa bezpłatne przelewy natychmiastowe i międzynarodowe. Do rachunku możesz otrzymać kartę płatniczą Master Card PayPass, za która miesięczna opłata wynosi tylko 4,99 zł. Sposobem na uniknięcie powyższej jest dokonanie w miesiącu transakcji w wysokości minimum 400 zł. Klient nie zapłaci również za wypłaty z bankomatów w Polsce, a w przypadków wypłat za granicą, prowizja wyniesie 2% od pobranej kwoty. Przelew międzybankowy, do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego to także usługi bezpłatne. Podobnie jak w przypadku zlecenia stałego czy polecenia zapłaty.

Deutsche Bank

Konto dbNet Biznes przeznaczone jest dla jednoosobowej działalności gospodarczej. Oprocentowanie rachunku wynosi 1% w skali roku dla kwot niższych niż 50 000 zł. Otwarcie konta i miesięczne prowadzenie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Dla posiadaczy rachunku dostępna jest karta płatnicza Visa Business Electron, która realizuje również płatności internetowe. Zaletą karty jest zabezpieczenie przez użyciem przez osobę nieuprawnioną. Miesięczna opłata za użytkowanie karty wynosi 3,50 zł, której można uniknąć poprzez jej jednokrotne użycie. Dużym plusem konta jest darmowa wypłata z bankomatów w Polsce, jak i na świecie. Przelew międzybankowy, do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i do Urzędu Skarbowego jest również całkowicie bezpłatny. Niestety, oferta nie przewiduje przelewów natychmiastowych. Zlecenie stałe i polecenie zapłaty nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Więcej na temat rachunków dla firm w artykule http://companyaccounts.pl/rachunek-bankowy-dla-firmy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *